vārda brīvība Uzbekistānā
Publicēts 4. augustā, 2008.
Neliels ieskats par to, kā tiek kontrolēts internets Uzbekistānā

Iespēja brīvi izteikties ne visur ir pašsaprotami garantēta no valsts puses. Pavisam netālās republikās cenzūras mehānisms darbojas un apklusina katru, kas vēlas paust atšķirīgu informāciju, no tās, ko piedāvā valsts. 

Informācija no pods.lv:

"Īpaši interesants šķita viens puisis no Uzbekistānas. Viņš dzīvo zem cita vārda un slēpj savu patieso identitāti, kā arī vēlējās, lai viņa foto nekur neparādās. Viņš ir ekstrēmais žurnālists un blogeris, kurš raksta par notiekošo Uzbekistānā. Izrādās tur tiek bloķēti visi saiti un blogi kuros raksta daudz maz objektīvas ziņas par šo valsti, kā arī loģiski, ka tvarsta tos cilvēkus, kas par to raksta.

Huh, tikko bija pieteikumi uz Barcamp inkubatoru, kurā cilvēki pieteica savas idejas, kuru realizācijai ir nepieciešams finansējums. Viena žurnāliste no Uzbekistānas pieteica savu ideju par ziņu lapas izveidi, kurā varētu publicēt neatkarīgu un daudz maz objektīvu informāciju, kas atšķirtos no tās, ko pasniedz oficiālie valsts ziņu kanāli.

Vēl es uzzināju, ka viņiem ir pilnībā aizliegts viss, kas saistīts ar Tor tīkliem un par šādas programmatūras lietošanu draud kriminālatbildība. Praktiski visi lielākie blogu servisi jau ir bloķēti. No palikušajiem vienīgais ir Livejournal, kurā var atrast ļoti daudzus uzbeku blogerus. Interesanti ir tas, ka viņiem jaunatne raksta translitā, kā arī informāciju meklē nevis uzbeku valodā, bet translitā. Šī iemesla pēc viņa domā rakstīt translitā, lai jaunatne varētu vieglāk atrast šo informāciju.

Vakar vienā no prezentācijām par līdzīga objektīva un alternatīva ziņu saita izveidošanu runāja arī puisis no Baltkrievijas. Viņiem ir identiska situācija, jo visus medijus, kas piedāvā alternatīvu informāciju, kas atšķiras no tās, ko grib valdība, bloķē vai slēdz."

http://pods.lv/2008/08/03/barcamp_central_asia_varda_briviba_uzbekistana/


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: